خاطرات و راهنمایی هایی در خصوص تایلند
یکی از بهترین تفریحهای من در تایلند ماساژ بود که در هر ۳۰ روزی که در تایلند بودم بدون استثنا روزی یک بار به مراکز ماساژ رفتم.در این مطلب میخوام براتون راجع به انواع ماساژهای تایلندی بنویسم.

ماساژهای تایلندی عبارتند از:

تای ماساژ(ماساژ تایلندی) / فوت ماساژ(ماساژ پا) / اویل ماساژ (ماساژ با روغن) / فیس ماساژ(به کسر ف) (ماساژ صورت) / فیش ماساژ(ماساژ با ماهی) / و بادی ماساژ(ماساژ با بدن):

در تایلند یکی از چیزهایی که نظر هرکسی رو به خودش جلب میکنه مراکز ماساژه که به تعداد خیلی زیاد به چشم میخوره.و در تمامی شهرها هم وجود داره چه در بانکوک چه در پاتایا یا در پوکت.در بانکوک و در خیابون راچادا در اطراف هتلهای راچادا سیتی امرالد و سوییس کنکورد من به ۳ مرکز ماساژ رفتم.و بهترینشون رو مرکزی میدونم که در خیابونی فرعی که یه کم بعد از اون هتل راچادا سیتی هست و دیوارش نقاشی بزرگی از ماساژ داره قرار داره.در پاتایا و پوکت مراکز ماساژ زیادی وجود داره که با راه رفتن در خیابونها اونهارو به راحتی میشه پیدا کرد.اما بهترین مراکز ماساژ در پاتایا در خیابون سوم یا چهارم پاتایا قرار داره که من الان اسم و نشونی دقیق اونها رو یادم نمیاد و میتونین از تورلیدرها بپرسین.ولی در پوکت بهترین مرکز در ساحل پاتونگ مرکزیه که در انتهای خیابون بنگلارود و در طبقه دوم قرار گرفته و از اونجا که تمام دیوارها و پرده ها با رنگ آبی آسمونی رنگ شده فضایی بسیار آروم رو بوجود آورده.

وقتی شما برای ماساژ به ۳مرکز خاصی که در بالا گفتم میرین هنگام ماساژ نور اتاق رو کم میکنن تا بیشترین لذت رو از ماساژ ببرین.الان که دارم مینویسم واقعا دلم برای تای ماساژ لک زده.

تای ماساژ:قبل از اینکه وارد اتاق ماساژ بشین ماساژورتون(که اغلب خانمی با سن بالای ۴۰ ساله)پاها رو در لگنی از آب و گلهای معطر میشوره.بعد به اتاقی راهنمایی میشین که در اون یک دست لباس راحتی شامل پیراهن و شلوار هست بعد از تن کردن اون ماساژور میاد و نور اتاق رو کم میکنه و شروع میکنه:از کف پاها شروع میشه به رو و بعد پشت رانها میرسه بعد کمر گردن و سر و در نهایت حرکات کششی.این کارها یک ساعتی طول میکشه و خستگی رو از آدم میگیره.قیمت ماساژ تایلندی در بانکوک ۳۵۰بته.در پاتایا و پوکت ۲۰۰بته و البته در مراکزی که نام بردم تا ۴۰۰ بته.(با دلار ۱۲۲۶ تومنی قیمت هر بت ۴۱ تومانه)(در واقع هر 100 دلار حدود 3000 بت تبدیل میشه)

فوت ماساژ:ماساژی که در طول یک ساعت ماساژور فقط پاها رو تا زیر زانو ماساژ میده و حتی تک تک انگشتان پا رو هم شامل میشه ودر آخر هم در عرض ۳ یا ۴ دقیقه پشتتون رو ماساژ میدن.قیمت این ماساژ با قیمت تای ماساژ یکیه.این ماساژ رو هم دوست دارم.فرض کنین یه روز کامل رو به گشت و گذار و خرید گذروندین و حالا غروب شده و میخواین برای تفریخات شبانه آماده شین.بهترین راه حل برای رفع خستگی رفتن به یه مرکز برای گرفتن یه ماساژ درست و حسابیه.آخ که چه حالی بده....

برای خوندن چیزی که خیلیها منتظرشن عجله نکنین.نوبت به اون هم میرسه!!!!

اویل ماساژ:ماساژی که در اون بدن شما رو با روغنهای مخصوص چرب میکنن و دستشون رو روی بدن لغزنده شما با قدرت سر میدن.من فقط یه بار اویل ماساژ رفتم که اول ماساژور تعداد زیادی شیشه کوچیک روغن رو داد که عطرهای مختلف داشتن و توضیحاتی هم میداد که فکر کنم راجع به خواص دارویی اونها میگفت.اما من به خاطر اینکه از چرب شدن بدنم لذت نبردم از این ماساژ خوشم نیومد.ولی این ماساژ طرفدارهای زیادی داره.قیمت اویل ماساژ از 350بت به بالاست و در پاتایا از 200بت به بالا.

فیش ماساژ:این ماساژ رو من در پوکت ندیدم ولی درون آکواریومی نسبتا بزرگ تعداد زیادی ماهی کوچیک قرار داره که غذای خودشون رو از طریق خوردن سلولهای مرده پای ما تامین میکنن...وقتی این ماهی های کوچیک میرن و تمام پای شما رو لمس میکنن یه حس قشنگی به ادم دست میده.انگار یه نفر داره با ۱۰۰انگشت شما رو قلقلک میده.من از این ماساژ خیلی خوشم اومد و ۳بار اونو تجربه کردم.در بانکوک برای هر۱۰دقیقه ۱۰۰بت باید پرداخت کرد.البته در پاتایا ارزونتره.

فیس ماساژ هم در برخی مراکز انجام میشه و در اون به ماساژ صورت و سر میپردازن.من خودم اون رو تجربه نکردم و با عرض پوزش اطلاعات بیشتری در این زمینه ندارم.

اما در تایلند ماساژهای دیگه ای هم وجود داره.مثلا تای ماساژ همراه با "کارپو". کارپو یه چیز بغچه ماننده که شبیه حبه سیر پوشیده شده و درونش رو از گیاهانی خوش عطر و احتمالا دارویی پر کردن.بعد از حدود ۵۰ دقیقه تای ماساژ نوبت به کارپو میرسه و اون رو چند بار داغ میکنن و به پشت ادم میزنن.گرمای کارپو حالت عجیبی رو در ادم بوجود میاره و لذتبخشه.قیمت تای ماساژ با کارپو در بانکوک ۵۵۰ بت بود.

بادی ماساژ هم در تایلند هست.مخصوصا در خیابون راچادا در بانکوک حدود ۶/۷ مرکز باکلاس بادی ماساژ وجود داره و قیمتشون هم از ۲۵۰۰بت به بالاست.در پاتایا هم چند مرکز اطراف فروشگاه بیگ سی وجود داره که یکیشون که از همه با کلاس تر بود در طبقه بالایی یک باشگاه بولینگ قرار داشت.این ماساژ معمولا توسط دختران جوان تایلندی انجام میشه و مسائل بهداشتی در اون بطور صحیح رعایت میشه.من این ماساژ رو تجربه نکردم ولی داخل ساختمونهاشون به دفعات و همراه دوستانم رفتم.دیدن سالن انتظار اونها میتونه جالب باشه.مسلما این ماساژ با س ک س تموم میشه.

جالبه بگم که در پاتایا در مرکزی در همون خیابون چهارم که گفتم دیدمم که زیر دوش انجام میشد و خبری هم از دختران جوون و س ک س و... نبود ولی قیمتش 3000 بت یعنی 100 دلار!!! بود و کاتالوگش رو دیدم ولی خوب تجربش گرون در میومد و نرفتم ولی نفهمیدم چطوری بود!! این رو گفتم که بدونین که انواع مختلفی از ماساژ در تایلند هست که قطعا هر توقعی ر برآورده میکنه.

نکته ای که میخوام در اخر بگم(البته جسارتا و امیدوارم کسی ناراحت نشه) اینه که بهتره قبل از رفتن به ماساژ یه دوش گرفته باشین و در اخر کار هم یه انعام کوچیک (مثلا ۲۰بت) به ماساژور پرداخت کنین.

خواهشمندم اظهار نظر فراموش نشه.سپاس.


برچسب‌ها: ماساژ تایلندی, body massage, بادی ماساج, بادی ماساژ
+ نوشته شده در  جمعه ۱۳۹۱/۰۲/۲۲ساعت 21:40  توسط حسین  |